تیم های بزرگ لایسنس شده در eFootball PES 2020

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

در این گزارش به بررسی تیم های مطرح اروپایی لایسنس شده در eFootball PES 2020 می پردازیم.

یوونتوس

 تیم های بزرگ لایسنس شده در eFootball PES 2020

کونامی اخیرا روابط نزدیک خود با قهرمان ایتالیا را از سر گرفت تا از این طریق این تیم بزرگ را از انحصار فیفا در بیاورد.

طی این قرارداد یاران رونالدو با همان نام و چهره واقعی خود در فیفا ۲۰ حضور خواهند داشت و فقط نام این تیم به Piemonte Calcio تغییر خواهد یافت.

توسعه دهنده بازی PES، کمپانی کونامی، به جای فیفا بر نام واقعی باشگاه، کیت، استادیوم و بج های اختصاصی آن دسترسی خواهد داشت.

کارگردان ارشد دفتر برند و امور تجاری کونامی، آقای Jona Lygaard، در این باره گفت:

“همکاری ما با یوونتوس، یکی از بهترین باشگاه های فوتبال در جهان – که حالا در انحصار رسمی PES 2020 است – پیام واضحی را در بر دارد. “بازی کردن باور کردن است” تنها ادعای ما در eFootball PES است و ما از این بابت که یوونتوس به ما و آینده با ما باور داشته به خود می بالیم.”

استادیوم خانگی تیم یوونتوس، آلیانز استادیوم، قرار است تا در سری جدید PES به طور کامل بازطراحی شده و به طور اختصاصی در بازی حضور داشته باشد. این تغییرات تا دست نیافتنی ترین زوایای ورزشگاه و تونل ورودی بازیکنان به زمین را هم شامل خواهند شد.

تغییرات تیم یوونتوس در PES 2020 فقط به همین جا ختم نمی شوند و بازیکنان تیم اول یوونتوس قرار است تا با اسکن سه بعدی در بازی حضور داشته باشند تا از این طریق هرچه بیشتر به واقعیت نزدیک شوند.

قرار است تا در PES 2020 هم شاهد حضور اسطوره پیشین یوونتوس و نایب رییس فعلی آن یعنی پاول ندود هم باشیم.

کونامی همچنین اعلام کرد که میدفیلدر بوسنیایی یوونتوس، میرالم پیانیچ، هم به عنوان سفیر رسمی بازی eFootball PES در سری جدید انتخاب شده و قرار است تا بر روی کاور بازی حضور داشته باشد. وی همچنین در سایر ایونت هایی که با همکاری یوونتوس و کونامی انجام خواهند شد نیز حضور خواهد داشت.

معاون اجرایی دفتر فعالیت های تجاری یوونتوس، آقای جورجیو ریچی، هم در این باره گفت:

“از شروع همکاری های خود با کمپانی کونامی بسیار خوشحالیم. در دو سوی این همکاری دو قطب فوتبال و سرگرمی دیجیتال در جهان، یوونتوس در یک طرف و PES در طرف دیگر، قرار دارند که به مدت ۳ سال در کنار هم خواهند بود. این همکاری به ما هم این اجازه را می دهد تا با طرفداران جوان خود در سرتاسر جهان آشنا شویم و از این طریق محبوب تر و محبوب تر شویم.”

نکته قابل توجه در مورد از سر گیری همکاری های یوونتوس و کونامی، اتمام آن در کمپانی رقیب کونامی یعنی الکترونیک آرتز است.

الکترونیک آرتز پس از انتشارخبر همکاری های کونامی و یوونتوس، در خبری اعلام کرد که همکاری هایش با این تیم تورینی به اتمام رسیده و هواداران یوونتوس دیگر نمی توانند این تیم را لایسنس شده در بازی فیفا داشته باشند.

گویا پس از اتمام نام های عجیب و غریب تیم های مطرح در PES حالا نوبت فیفا رسیده تا با این نام های نه چندان خوش آیند در بازی روبرو شود.

بله درست است! در کمال ناباوری نام یوونتوس در فیفا ۲۰ به Piemonte Calcio تغییر خواهد یافت.

در آلتیمیت تیم فیفا ۲۰ اما نام ها و چهره های واقعی بازیکنان این تیم به همراه کمیستری سری قبل آنها حضور خواهند داشت و  ورزشگاه آلیانز استادیوم هم با ورزشگاه مشابهی جایگزین نخواهد شد.

الکترونیک آرتز همچنین اعلام کرد که، بر اساس توافقنامه جدیدی که کونامی با یوونتوس منقعد کرده است، تغییر نام بازیکنان یووه در سری های پیشین بازی فیفا اعمال نخواهد شد و فقط و فقط سری فیفا ۲۰ به بعد (حداقل ۳ سال تا پایان قرارداد کونامی با یوونتوس) با تغییر نام این تیم مواجه خواهند شد.

الکترونیک آرتز از این طریق خروج یوونتوس از زمره تیم های لایسنس شده در فیفا ۲۰ را اعلام کرد که علیرغم پابرجایی نام واقعی بازیکنان این تیم در آن – به لطف قرارداهای پیشین با سری آ – بدون شک خلا بزرگی را در بازی ایجاد خواهد کرد.

باشگاه یوونتوس در سال ۱۸۹۷ تاسیس شد و دارای یکی از بزرگترین فن بیس های حال حاضر در اروپا و سرتاسر جهان است. این باشگاه با کسب عنوان قهرمانی در فصل ۲۰۱۸-۱۹ به رکورد ۳۷ عنوان در لیگ ایتالیا رسید. این باشگاه همچنین ۱۳ عنوان جام حذفی ایتالیا و ۸ عنوان سوپر کاپ ایتالیا را هم در کارنامه دارد.

مسئله لایسنس اخیر یوونتوس توسط کونامی در حالی اتفاق می افتد که کمپانی رقیب آن یعنی الکترونیک آرتز در سری پیشین خود از سوپر استار فعلی این تیم، کریستسانو رونالدو، بر روی کاور استفاده می کرد.

حالا قضیه نام جدید یوونتوس یا همان Piemonte Calcio در فیفا ۲۰ چیست؟

این نام جدید تیم یوونتوس از منطقه ای به همین نام (Piemonte) در ایتالیا گرفته شده که شهر تیم یوونتوس، تورین، در آن قرار گرفته است.

در ادامه این اسم Calcio قرار می گیرد که در ایتالیایی به معنی فوتبال است.

تیم توسعه فیفا در پستی که اخیرا در همین باره منتشر کرد جزئیات بیشتری درباره پایان روابط با یوونتوس داد.

“بازیکنان Piemonte Calcio از لینک های کمیستری مشابه سایر بازیکنان در همان لیگ یا رقابت ها استفاده خواهند کرد.”

“ریتینگ بازیکنان تیم Piemonte Calcio بر اساس عملکرد آنها در دنیای واقعی ارزش گذاری خواهد شد و نام این تیم در سری های پیشین فیفا بدون تغییر باقی خواهد ماند.”

در ادامه به بررسی چند باشگاه بزرگ دیگر که به تازگی با کونامی قرارداد بسته اند خواهیم پرداخت.

بایرن مونیخ

تیم های بزرگ لایسنس شده در eFootball PES 2020

هفته پیش کونامی طی انتشار خبری شروع همکاری های نزدیک خود با تیم بزرگ بوندس لیگا، بایرن مونیخ، را اعلام کرد.

آقای Jonas Lygaard کارگردان ارشد امور تجاری کونامی در همین باره گفت:

“کونامی از پیشینه خوبی در کسب امتیاز تیم های لیگ آلمان برخوردار است. حالا هم که امتیاز تیم بزرگی و پرافتخاری مثل بایرن مونیخ را بدست آورده ایم بسیار خوشحالیم. بدون شک این تیم موفق ترین تیم در تاریخ بوندس لیگا است.

مطلب پیشنهادی:  رکورد جدید Apex Legends و جایزه 200 هزار دلاری

همه ساله تیم توسعه ما قدم های رو به جلویی را در لایسنس کردن تیم ها و ورزشگاهایشان برمی دارد. امسال هم با لایسنس شدن بایرن مونیخ، ورزشگاه باشکوه این تیم یعنی آلیانز آرنا با تمام جزئیات در اختیار هواداران قرار خواهد گرفت.”

شروع روابط و همکاری های نزدیک کونامی و بایرن مونیخ به تیم توسعه کونامی این امکان را می دهد تا با باز آفرینی طراحی بازیکنان این تیم جزئیات بیشتری را از ستاره های آن به نمایش بگذارند.

بعلاوه کونامی امسال قرار است تا با وینگر بایرنی ها یعنی سرژ گنابری روابط نزدیکی داشته و او را به عنوان یکی از سفیران رسمی eFootball PES در بازی منصوب کند.

گنابری نه تنها بر روی کاور بازی، بلکه در بسیاری از رویدادهای دیگر که با همکاری دو طرف انجام می گیرد نیز حضور خواهد داشت.

در کنار اسکن سه بعدی تک تک بازیکنان بایرن مونیخ، کونامی قرار است در سری جدید دست به طراحی دوباره استادیوم خانگی بایرنی ها، آلیانز آرنا، بزند.

آقای کارل هینز رومنیگه معاون باشگاه بایرن مونیخ گفت:

“از اینکه با کمپانی بزرگی مثل کونامی وارد همکاری طولانی مدت شده ایم خوشحالیم. این کمپانی ید طولایی در ساخت و تولید عناوین محبوب بازی های ویدویی و کامپیوتری در جهان دارد.

ما همچنین از اینکه در سری جدید بازی در سال ۲۰۲۰ ورزشگاه آلیانز آرنا با تمام جزئات در اختیار هواداران قرار خواهد گرفت خوشحالیم.”

از تیم فوتبال بایرن مونیخ به عنوان یکی از تیم های بااصالت و رگ و ریشه دار فوتبال اروپا یاد می شود. موفقیت های پی در پی آنها در کسب عناوین قهرمانی لیگ باعث شده تا بتوانند بیش از ۲۹۱,۰۰۰ عضو رسمی را به استخدام خود در آورده و به رشد مالی چشمگیری در سال های اخیر دست پیدا کنند.

بازی eFootball PES 2020 هم با تغییر نام خود در سری جدید گویا قصد دارد تا صفحه جدیدی را در تجربه فوتبال آنلاین این فرنچایز محبوب رقم بزند و مد آنلاین بازی را بیش از پیش به دوستداران این عنوان معرفی کند.

در همین راستا بازی در سری جدید مد جدیدی با عنوان Match Day خواهد داشت که با ایونت های هفتگی، دوستداران مد آنلاین را بهتر از همیشه سرگرم خواهد کرد.

در ادامه به بررسی از سرگیری روابط نزدیک ۳ باشگاه اروپایی دیگر با کونامی خواهیم پرداخت.

منچستر یونایتد

تیم های بزرگ لایسنس شده در eFootball PES 2020

خبر خوب هم اعلام انعقاد قراردادهای جدید کونامی با باشگاه منچستر یونایتد بود. این قرارداد به کونامی اجازه می دهد تا به اسکن سه بعدی تک تک بازیکنان این تیم، زوایای مختلف استادیوم الترافورد (تونل ورودی بازیکنان این تیم و بخش های دیگر)، و اسکن سه بعدی اسطوره های پیشین این تیم مثل دیوید بکهام و پارک جی سانگ دسترسی داشته باشد.

اخبار از سر گیری روابط بین کونامی و شیاطین سرخ در حالی منتشر می شود که گویا کونامی از انعقاد قراردادهای جدید با قهرمان لیگ قهرمانان، لیورپول، منصرف شده است. تا قبل از من یونایتد، این لیورپول بود که عهده دار نمایندگی این کمپانی در لیگ جزیره بود.

کونامی در سال ۲۰۱۶ با لیورپول وارد قرارداد شده بود، این قرارداد در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۱۹ به پایان رسید. پس با این اوصاف از تاریخ یکم جولای به بعد دوست داران تیم لیورپول دیگر نمی توانند این تیم را در رقابت های eSports بازی PES ببینند.

در PES 2019، اما، این تیم به صورت کاملا لایسنس شده حضور دارد.

کونامی پس از انعقاد قراردادهایش با من یونایتد با بازیکنان این تیم هم وارد قرارداد شد. میدفیلدر این تیم، اسکات مک تامینی، به عنوان سفیر برند PES شناخته شد.

آرسنال

تیم های بزرگ لایسنس شده در eFootball PES 2020

آرسنال هم یکی دیگر از پارتنرهای لیگ جزیره‌ای کونامی در سری جدید بازی خواهد بود.

چند روز پیش و در آستانه شروع رقابت های لیگ PES در انگلیس بود که کونامی رسما ورود تیم آرسنال به جمع پارتنرهایش در سال جاری را اعلام کرد. به همین مناسبت هم بازیکنان بازی افتتاحیه رقابت های تیمی هر دو تیم خود را آرسنال انتخاب کردند.

توپچی های لندن که در زمره معتبرترین و پرطرفدارترین تیم های فوتبال انگلیس و جهان قرار دارند، کلکسیون افتخارات درخشانی را از زمان تاسیس تا کنون به خود اختصاص داده اند.

از جمله این افتخارات می توان به کسب بیشترین تعداد عناوین قهرمانی در قدیمی ترین تورنمنت جهان، FA Cup، کسب ۱۳ عنوان قهرمانی در لیگ و عملکرد فوق العاده در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ اشاره کرد. در فصل مذکور آرسنال حتی یک باخت هم نداشت!

کونامی که از سال ۲۰۱۷ روابط خود با این باشگاه را شروع کرده بود، با تمدید قراردادهایش تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ به روابط نزدیک خود با آرسنال ادامه خواهد داد.

کونامی همچنین این امید را به هواداران آرسنال داده که ورزشگاه امارات در سری جدید بازی (eFootball PES 2020) را بازسازی خواهد کرد و به شبیه سازی سه بعدی بازیکنان این تیم هم رو خواهد آورد.

قرارداد اخیر همچنین به کونامی این اجازه را می دهد تا به بازیکنان نخست تیم آرسنال و اسطوره های آن هم دسترسی پیدا کند. در کنار این ها کونامی نفوذ بالاتری در تمامی ابعاد ورزشگاه و حتی فضای رسانه ای آرسنال نیز خواهد داشت.

آقای Peter Silverstone، کارگردان امور تجاری آرسنال، در این باره گفت که همکاری باشگاه با کمپانی کونامی “روز به روز قوی تر و قوی تر می شود”، او همچنین اضافه کرد: “ما از این که با کمپانی بزرگی مثل کونامی در حال همکاری هستیم واقعا خوشحالیم. با این کار به هوادارن خود در سر تا سر جهان این امکان را می دهیم تا بتوانند بازیکنان واقعی تیم، اسطوره ها و ورزشگاه امارات را در سری ۲۰۲۰ بازی به خوبی تجربه کنند.”

دیگر خبر خوش برای هوادارن آرسنال اینکه امسال علاوه بر انتشار ادیشن های استاندارد و لجندز، برای اولین بار از ادیشن اختصاصی آرسنال هم در بازی رونمایی خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  زمان‌بندی مسابقات کانتر استرایک بانوان WESG 2018

در اخباری هم که اخیرا از خود تیم آرسنال دریافت کردیم، این تیم گویا قرار است فصل جدید را با پیراهن های کمپانی آدیداس به میدان برود. این خبر طی ویدیویی از اسطوره های پیشین این تیم، Ian Wright و تعدادی دیگر، که پیراهن جدید فصل ۲۰۱۹/۲۰ را پوشیده بودند به شکلی غیر مستقیم اعلام شد.

گفتنی است این باشگاه اخیرا قراردادی ۵ ساله به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو با آدیداس منعقد کرده است.

علیرغم بر هم خورد روابط کونامی و لیورپول و جایگزینی آن با منچستر یونایتد، این کمپانی کماکان روابط خود با بارسلونا را حفظ کرده و گویا حالا حالا هم خیال انعقاد قرارداد دیگری با تیم دیگری از لالیگا را ندارد.

بارسلونا

تیم های بزرگ لایسنس شده در eFootball PES 2020

کونامی به تازگی دامنه قراردادهای خود با بازیکنان و ستارگان فعلی و پیشین آبی اناری ها را گسترش داده و با مسی، اینیستا و رونالدینیو هم وارد قرارداد شده است.

چند ماه پیش از انتشار این بازی و با اعلام خبر تجدید روابط بین کونامی و بارسلونا گمانه زنی ها راجع به حضور چندین باره لیونل مسی بر روی کاور بازی PES 2020 بالا گرفته است.

البته این را هم بگویم که فوق ستاره آرژانتینی در سری جدید بازی PES تنها نخواهد بود و چند سوپر استار پیشین این تیم او را در سری جدید همراهی خواهند کرد.

در مورد ادیشن محبوب Legends Edition، آخرین اخبار حاکی از حضور رونالدینیو بر روی این جلد هستند، بدون شک کونامی با قرار دادن او بر روی جلد این ادیشن اقدام خوبی برای بالا بردن محبوبیت آن انجام خواهد داد.

دیگر ستاره پیشین این باشگاه حاضر در PES 2020 که حالا در ژاپن بازی می کند، آندرس اینیستا خواهد بود. قرار است تا در سری جدید بازی او نقش Gameplay Advisor یا همان مشاور امور مربوط به گیم پلی بازی را داشته باشد.

تغییراتی که ستاره های مذکور در بازی ایجاد خواهند کرد

آندرس اینیستا که در زمره یکی از هافبک های اسطوره‌ای بارسلونا و جهان قرار دارد همانطور که گفته شد به مشاور امور گیم پلی بازی منصوب شده است و تغییراتی مرتبط با استایل و شیوه بازی ناب خود در PES 2020 به وجود آورده است.

او که با بازی سازی بی نقص و نفوذهای زهردار خود در بازی شناخته می شد، تکنیک دریبل پویا با عنوان Finesse Dribble را در سری جدید پایه گذاری کرده است.

استایل رونالدینیویی هم که از آن با عنوان یکی از تکنیکی ترین و البته سرگرم کننده ترین استایل ها در زمین یاد می شود قرار است در سری جدی بازی برای اولین بار حضور داشته باشد.

این ویژگی ها ست های حرکات نمایشی و روان او در مواجه با مدافعان و تماس های او در کنترل اولیه توپ مثل استوپ سینه و کنترل توپ از پشت ((Back Control را شامل می شوند.

سایر موارد گیم پلی که در سری جدید با ورود ستارگان مذکور با تغییر مواجه شده اند شامل: دامنه تنوع بالا در کنترل اولیه توپ (First Touch)، مکانیزم های پیشرفته فریب بازیکن مقابل، دقت بالای نواختن ضربات آزاد در شرایط و سناریوهای مختلف، ویژگی های بهتر فیزیک توپ، در کنار تغییرات در مهارت ها و توانایی های پیشین بازیکنان در بازی هستند.ِ

تا بدین جای کار تیم های منچستر یونایتد، آرسنال و بارسلونا با کونامی وارد قرارداد شده اند تا این کمپانی ژاپنی را در سری جدید بازی‌اش در سال ۲۰۲۰ همراهی کنند.

لازم به ذکر است که تیم های منچستر یونایتد و یوونتوس قبلا طی قراردادی به عنوان پارتنرهای اختصاصی فیفا معرفی شده بودند که مثل لیورپول در PES، قرارداد این تیم ها با فیفا هم به تازگی به پایان رسید.

سریال تقویت روابط کونامی با باشگاه های مطرح اروپایی گویا همچنان ادامه دارد و طبق آخرین اخبار درز شده از روابط این کمپانی، گمان می رود باشگاه بعدی یوونتوس و ستاره پرتغالی آن باشد.

اطلاعات تکمیلی تاریخ انتشار، قیمت ادیشن های مختلف بازی و مزایای پیش خرید آنها

هر دو ادیشن بازی PES 2020، لجند و استاندارد، در تاریخ ۱۰ سپتامر ۲۰۱۹ در آمریکا و اروپا / ۱۲ سپتامر در آسیا بر روی پلتفرم های PS4، Xbox One، و PC قابل اجرا خواهد بود. همانطور که گفته شد لیونل مسی بر روی کاور ادیشن استاندارد بازی حضور خواهد داشت. قیمت این ورژن که همان نسخه اصلی بازی است چیزی در حدود ۵۹.۹۹ یورو خواهد بود.

در گزارش های پیشین هم به این موضوع اشاره شده بود که اگر کونامی می خواهد فروش خوبی از بازی در سراسر جهان داشته باشد و به تعداد کاربران خود بیفزاید باید قیمت بازی را در سری جدید کاهش دهد که متاسفانه این اتفاق در سری ۲۰۲۰ نیفتاد و کونامی همانطور که انتظارش می رفت بازی را با همان افزایش قیمت همیشگی‌اش منتشر خواهد کرد.

کاربران همچنین می توانند ادیشن لجندز بازی – که از آن به عنوان ادیشن اختصاصی هم یاد می شود – را با قیمت ۷۹.۹۹ یورو تهیه کنند. همانطور که گفته شد بر روی کاور این ادیشن شاهد حضور ستاره برزیلی، رونالدینیو، خواهیم بود.

از مزایای ادیشن لجندز بازی در سری ۲۰۲۰ که برای اولین بار شاهد آن خواهیم بود می توان به حضور ورژن ۳D  مسی و رونالدینیو در سال ۲۰۱۹ در ۱۰ بازی قرضی در بخش مای کلاب این ادیشن اشاره کرد.

امسال کونامی در زمینه تخصیص بونس و مزایا برای کاربران خود سنگ تمام گذاشته است. هر کاربری که یکی از ادیشن های بازی (استاندارد یا لجندز) را از پیش سفارش بدهد (Pre-Order) آندرس اینیستا را در کنار ۱,۰۰۰ سکه در مای کلاب بدست خواهد آورد.

در مورد آخرین وضعیت انتشار بازی بر روی رزولوشن های بالاتر هم باید گفت گزارش های Microsoft Store حاکی از آن اند که دارندگان Xbox One X می توانند بازی را رزولوشن ۴K بر روی این کنسول اجرا کنند.

برچسب ها :