تیم لیکویید ناممکن را ممکن ساخت؛ حذف iG از مسابقات MSI 2019

Avatar
هادی عبدالهی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

برای سالیان متمادی صحنه رقابتی رشته لیگ آو لجندز در آمریکای شمالی در سرتاسر دنیا به سخره گرفته می‌شد. منتقدان، تیم‌های آمریکایی را خصوصا در استیج‌های بین‌المللی ناکام و بدشانس می‌نامیدند و تا حدودی نیز این موضوع صحیح بود. هیچ کدام از تیم۲های NA نتوانسته بودند در استیج‌های رقابتی جهانی عملکرد قابل قبولی به نمایش بگذارند و همیشه ناکام بودند.

اما تیم‌های آمریکایی بالاخره موفق شدند از گذشته خود درس بگیرند و پیشرفت کنند. آن‌ها با سختی تمام تلاش کردند و نهایتا بهترین تیم NA و نماینده آمریکایی‌ها یعنی Team Liquid موفق شد روز گذشته یکی از بزرگ‌ترین آپست‌های (برد تیمی با شانس کمتر دربرابر تیمی قوی‌تر) تاریخ لیگ آو لجندز را رقم بزند.

اسکواد Team Liquid شامل جمعی از بهترین و شاخص‌ترین بازیکنان آمریکای شمالی است و با این حال، هنوز هم در دل طرفداران آنان شک‌هایی مبنی بر عملکرد موفقیت‌آمیزشان در تورنمنت‌های بین‌المللی وجود داشت. برای لحظاتی به نظر می‌رسید که هیچ انتظاری از آنان نمی‌رود و هیچ کسی به آنان امید نبسته است؛ و این دقیقا جایی بود که آنان خودشان را به دنیا اثبات کردند و بر خلاف تمامی انتظارات، Invictus Gaming را در نیمه نهایی مسابقات MSI 2019 شکست دادند و راهی فینال شدند.

Yiliang “Doublelift” Peng

Yiliang “Doublelift” Peng

فراتر از انتظارات

بسیاری از بازیکنان Team Liquid به دفعات متعدد طعم تلخ شکست را چشیده‌‌اند. Yiliang “Doublelift” Peng در طول ۷ سال فعالیت حرفه‌ای خود، در مرحله گروهی تمامی تورنمنت‌های بین‌المللی خود شکست خورده است. Nicolaj Jensen بارها و بارها در فینال نهایی LCS مغلوب شده و سال گذشته به همراه Fnatic در نیمه نهایی مسابقات جهانی هم شکست بدی را تجربه کرده بود.

مطلب پیشنهادی:  گذشتن Team Liquid از سد CLG

آنان در مرحله گروهی مسابقات MSI 2019 هم عملکردی نسبتا ضعیف داشتند و با چنگ و دندان موفق شده بودند خود را وارد استیج حذفی تورنمنت (knockout stage) بکنند. تقریبا هیچ کسی فکر نمی‌کرد که Team Liquid بتواند Invictus Gaming را شکست بدهد و بسیاری از تحلیل‌گران و حتی طرفداران آن‌ها نتیجه بازی را ۳-۰ به نفع چینی‌ها پیش‌بینی می‌کردند.

این دقیقا همان دلیلی است که این پیروزی را برای آنان بسیار ارزشمند و شیرین می‌کند. تمامی بازیکنان TL بارها تجربه شکست را داشته‌اند. آنان درک می‌کنند زمانی که تمام منطقه خود چشم امیدشان را به شما دوخته‌اند، شکست و ناکامی چقدر می‌تواند تلخ، دشوار و سنگین باشد. این پیروزی مهم در برابر Invictus دقیقا چیزی بود که آمریکایی‌ها در این موقعیت نیاز داشتند تا امیدشان به آینده و ناحیه خود را از دست ندهند.

Liquid بهترین تیم آمریکای شمالی است و آنان با این پیروزی این موضوع را کاملا به اثبات رساندند. شاید برایتان این سوال ایجاد شده باشد که آنان چگونه موفق شدند یکی از بهترین و قوی‌ترین تیم‌های دنیا را شکست دهند؟ با دورزدن و نیفتادن در تله حریف و درست‌کردن راهی جدید و خلاقانه برای خود.

 ابداع روش‌های نوین

اسکواد Invictus Gaming تخریب‌گران ترسناکی هستند. آنان قصد داشتند تا میراثی از خود به جا بگذارند که تنها توسط یک تیم دیگر در دنیا به ثبت رسیده بود. استایل تهاجمی و Aggressive آن‌ها چیزی نبود که تیم‌ها بتوانند به راحتی با آن مقابله کنند و سرعت بازی و Macro پلی خاص، از نقاط قوت همیشگی‌شان بود.

Liquid نیز دقیقا سبک آنان را با تغییراتی هوشمندانه‌تر و بهتر پی‌ گرفت. آمریکایی‌ها اصلا دفاعی بازی نکردند و برای حمله به حریف چینی خود از هیچ فرصتی دریغ نکردند. Jake “Xmithie” Puchero با فشارآوردن به Gao “Ning” Zhen-Ning موفق شد او را اوت پلی کند و اسکواد لیکویید در تمامی مواقع، درگیری‌های iG را با نبردی خونین‌تر پاسخ می‌داد و در بیشتر رویارویی‌هایشان نیز موفق بودند.

مطلب پیشنهادی:  مرحله دوم مسابقات اورواچ به نیمه نهایی رسید

به نظر می‌رسد دوره‌ای که تیم‌های آمریکایی باید جای پای حریفان شرقی خود قدم برمی‌داشتند به پایان رسیده است. NA باید راه خود و سبک و سیاق مخصوص خود را بسازد و ممکن است Cloud9 در نیمه نهایی مسابقات جهانی سال گذشته، اولین قدم را در این راستا برداشته باشد اما لیکویید قطعا اولین جهش بزرگ ناحیه خود را انجام داده است. حالا نوبت به دیگر تیم‌ها است که نقش خود را در پیشرفت و ترقی آن ایفا بکنند.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)