تشابه بسیار عجیب Pathfinder با تصویر جنجالی سیاهچاله فضایی

Avatar
هادی عبدالهی ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

طبق خبری از سایت dexerto روز گذشته و ۲ روز پس از انتشار اولین تصویر گرفته شده از یک سیاهچاله فضایی توسط موسسه اروپایی تحقیقات فضانوردی، شباهت بسیار عجیب و قابل توجهی بین این تصویر و یکی از شخصیت‌های بازی Apex Legends یعنی Pathfinder پیدا شد که به سرعت فضای اینترنت را فرا گرفت.

اولین تصویر گرفته شده از یک سیاهچاله فضایی در تاریخ

در ۱۰ آوریل، جامعه علمی توانست به کار بزرگی دست بزند و با تصویربرداری از یک سیاهچاله واقعی در فضا برای اولین بار در طی تاریخ علم، به موفقیت بی‌نظیری دست یابد. این تصویر  نشان‌دهنده حلقه‌ای از نور نارنجی و زرد است که سیاهی مطلقی را احاطه کرده است و به سرعت و با پوشش سریع خبری تمامی شبکه‌های خبری دنیا از این موفقیت بی‌نظیر، به سرعت جنجالی شد و مورد بحث قرار گرفت.

با این که پروسه تصویربرداری از این سیاهچاله بسیار پیچیده و تخصصی است، ولی در بیانی ساده دانشمندان موفق شده‌اند با ترکیب ۸ تلسکوپ از قوی‌ترین تلسکوپ‌های ساخته شده در دنیا و ایجاد تلسکوپی عظیم‌الجثه و بسیار قدرتمند، این تصویر را بگیرند. در نتیجه آن Event Horizon Telescope ساخته شد که قادر است چنین تصویری را از فاصله ۵۰۰ میلیون تریلیون کیلومتری از زمین بگیرد.

این موضوع چگونه با Apex Legends ارتباط دارد

هر کسی که با این بازی آشنا باشد در نگاه اول متوجه می‌شود که این تصویر با نور زرد و نارنجی روشنی که از سر Pathfinder نشات می‌گیرد شباهت نزدیکی دارد، و این تمام موضوع نیست.

یکی از کاربران Reddit به نام ‘helpmefindaname000’ با جستجو و کند و کاوهایی بیشتر به این موضوع پی می‌برد که یکی از تلسکوپ‌های به کار رفته در ساخت این تلسکوپ عظیم، Atacama Pathfinder Experiment یا به اختصار APEX نام داشته است.

مطلب پیشنهادی:  کمپانی HyperX اسپانسر ESL Katowice Royale Fortnite خواهد شد

در نتیجه کلام؛ تلسکوپی که هم کلمه APEX و هم Pathfinder را در نام خود دارد یکی از ابزارهایی بوده که برای گرفتن تصویری شبیه چشم Pathfinder در بازی Apex Legend از آن استفاده شده است.

احتمالا و در پایان کار به نتیجه خاصی درباره این قضیه عجیب و در عین حال جالب نرسیم ولی این موضوع که چنین شباهت‌هایی را می‌توان بین چنین موضوعاتی یافت، بسیار مسحورکننده و جالب توجه است.

برچسب ها :