کاهش ۷۵ درصدی بینندگان بازی Apex Legends

Avatar
هادی عبدالهی ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

بنابر گزارش سایت vpesports همان طور که احتمالا قبلا هم شنیده‌اید، حفظ جایگاه و رتبه بسیار سخت‌تر از کسب آن است و بازی Apex Legends نیز با وضعیت کنونی خود کاملا این موضوع را اثبات کرده است. Apex بعد از گذشت چندین هفته پس از انتشار خود که موفق شده بود در جمع پربازدیدترین عناوین توییچ قرار بگیرد کم کم رو به نزول آورده و به سراشیبی تندی رسیده است.

بعد رکوردهای موفقیت آمیزی که در روزهای ابتدایی خود چه از لحاظ درآمد و یا تعداد بازیکن به دست آورده بود، Apex کاملا ملموسی داشته است. طبق گزارش سایت StreamElements و با مقایسه با روزهای اولیه خود، بازی Apex Legends حدود ۷۵% کاهش بیننده داشته است.

طبق این گزارش، مشخص می‌شود که در طی هفته اول، Apex Legends موفق شده بود ۴۰ میلیون ساعت تماشا داشته باشد. سپس با گذشت ۲ ماه و نیم پس از عرضه، آمار و ارقام این بازی کاهش چشمگیری را تجربه کرده‌اند و با کاهش ۳۰ میلیونی، Apex تنها ۱۰ میلیون ساعت تماشا در هفته داشته است.

البته این نکته قابل ذکر است که مقدار ساعت تماشای بازی صرفا به معنای کاهش تعداد بازیکن یا حتی درآمد کسب شده بازی نیست؛ ولی قطعا می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که بازیکنان و بینندگان بسیاری علاقه خود را به تماشای این عنوان از دست داده‌اند. در عصری که توجه اکثر گیمرها به عناوینی است که استریمرهای معروف بازی می‌کنند؛ این موضوع می‌تواند اهمیت دوچندانی پیدا کند. اگر این استریمرها از بازی‌کردن بازی شما دست بکشند، امکان دارد با مشکلی بزرگی روبه‌رو شوید.

مطلب پیشنهادی:  15 تیم راه یافته به DreamLeague Season 11 مشخص شدند

در طی هفته‌های اولیه پس از انتشار بازی، استریمرهای معروفی و به نامی به سرعت به این بازی روی آورده بودند و همین موضوع باعث محبوبیت دوچندان Apex Legends شده بود اما در حال حاضر بسیاری از آن‌ها مشغول انجام بازی‌های دیگری هستند و حتی چندی پیش Michael “shroud” Grzesiek هم نارضایتی خود را از Apex Legends ابراز کرده بود.

پس قطعا زمان این رسیده است که تیم توسعه Apex Legends دست بجنبانند و پیش از این که بازی وارد مرحله خطرناکی بشود، فکری به حال وضعیت کنونی بازی خود بکنند.

برچسب ها :