بلیزارد عنوان جدید StarCraft را برای توسعه اورواچ ۲ و Diablo 4 کنسل کرد

نیکان صبوری
نیکان صبوری ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش J. Allen Brack مدیرعامل تازه شرکت بلیزارد در مصاحبه‌ای که با سایت Game Informer گفته بود، بلیزاد همیشه به دنبال استفاده از یک عنوان به سبک‌های مختلف است مانند تبدیل‌کردن عنوان Warcraft از بازی استراتژی به یک بازی MMORPG، حال با رسیدن اخباری، بلیزارد عنوان جدید استارکرفت که قرار بود به صورت تیراندازی اول شخص باشد را برای توسعه اورواچ ۲ و Diablo 4 کنسل کرد.

طبق اخبار به دست آمده این بازی با نام کد مانند Ares شناخته می‌شد. بازیکنان می‌توانستند با انتخاب سربازها که Marine نام داشت باید طول یک نقشه را با همکاری یکدیگر طی کنند و از هجوم‌های شدید زرگ‌ها در امان بمانند و به هدف برسند، همچنین بخش رقابتی نیز برای این بازی در نظر گرفته شده بود، که گروهی در نقش زرگ می‌بایست از پیشرفت تران‌ها جلوگیری کنند.

بازی نزدیک به یک سال در دست توسعه قرار گرفت و تست‌های اولیه بازی ساخته شده بود، افرادی که از بازی بازدید کرده بودند نوید یک بازی خوب و پرهیجان را می‌داند و کسانی که بر روی این بازی کار می‌کردند بازی را شبیه عنوانی مانند Left 4 Dead معرفی می‌کردند. Left 4 Dead یک بازی فوق‌العاده خوش ساختی بود که همچنان بعد از یک دهه انتشار، افراد زیادی به بازی‌کردن آن می‌پردازند.

با پیگیری‌های افراد زیادی مخصوصا سایت‌های بزرگ خبری در بازی‌های کامپیوتری، شرکت بلیزاد مجبور به انتشار بیانه‌ای بسیار طولانی شد؛ سایت kotaku که سابقه‌ی زیادی در تخریب و ایجاد حاشیه دارد، این متن را به نوعی زیاد و غیرمرتبط خواند. این متن طولانی به شرح زیر است:

ما به طور کلی در مورد پروژه‌های معرفی نشده اظهار نظر نمی‌کنیم ولی در این خصوص چند کلمه‌ای حرف می‌زنیم:

ما همیشه افرادی داریم که بر روی چند پروژه مختلف در پشت صحنه در حال کار هستند ولی دلیل این که نمی‌خواهیم آن‌ها را عمومی کنیم، احتمال رخ‌دادن هر اتفاقی در طول ساخت و یا توسعه بازی است. همان طور که موارد زیادی در بلیزارد در گذشته بود، همشه امکان این است که یک پروژه نتواند به راه خود ادامه دهد. برای همین از اعلام پروژه‌هایی که احساس می‌کنیم می‌توانیم بسازیم، صرف نظر می‌کنیم زیرا ممکن است ناامیدی زیادی بین طرفداران و حتی خود کارمندان ایجاد کند.

ما قلب و روحمان را در این کارها می‌گذاریم و به عنوان یک پلیر به خوبی می‌دانیم چقدر یک پروژه و عنوان جدید هیجان‌انگیر است. با دانستن این که ممکن است تغییر و ناامیدی به در طول توسعه به وجود بیاید پس آن‌ها را اعلام نمی‌کنیم؛ زیرا ممکن است پروژه با نقشه‌ها جلو نرود.

چیزی که ما برای بلیزارد معقول کردیم این است که امیدوار باشیم که بازیکنان از بازی نهایت لذت را ببرند.

با تمام این گفته‌ها اگر زمان معرفی یک عنوان جدید برسد حتما به شما خواهیم گفت.

با توجه به گفته‌های بلیزارد، تمام حرف‌ها را می‌توانیم تائیدیه‎ای برای کنسل‎شدن عنوان جدید بلیزارد بدانیم، احتمال معرفی Diablo 4 بسیار بیشتر است ولی به گفته کارکنان بلیزارد اورواچ ۲ نیز بازی که در دست توسعه قرار دارد.

مطلب پیشنهادی:  رویداد جدید همراه با آپدیت جدید در اورواچ

با توجه به اطلاعات دیگر مشخص شد که کارگردان بازی استارکرفت ۲ و Heroes of the Strom به نام Dustin Browder بر روی چه پروژه‎ای کار می‌کرد ولی متاسفانه این پروژه در هفته پیش کنسل شد و مشخص نیست که تیم توسعه اکنون بر روی چه پروژه‌ای کار می‌کنند.

Greg Black شخصی که قبلا در بلیزاد و بر روی پروژه استارکرفت ۲ کار کرده بود در خصوص این کنسل‌شدن نوشت:

من باورم نمیشه بلیزارد (Ares (StarCraft battlefield را کنسل کرد. این یکی از جذاب‌ترین پروژه‌هایی بود که در بلیزارد در حال کار بود. خیلی ناراحتم که نمی‌توانیم تجربه‌اش کنیم.

با این که بلیزارد نامی از بازی و حتی رسما آن را تایید نکرد ولی شواهد بسیار قوی وجود دارد که بازی جدید بلیزارد کنسل شد. اکنون این خبر ناراحتی‌های زیادی را برای طرفداران استارکرفت به وجود آورده است. بسیاری معتقدند که بازی اورواچ نیازی به انتشار نسخه دوم ندارد، بسیاری می‌گویند بلیزارد به جای این که بخواهد بخش داستانی و Co-op را به بازی اورواچ اضافه کند، می‌خواهد در قالب یک بازی جدید به نام اورواچ ۲ یا هر اسم دیگری به ما بدهد که یک بی‌رحمی بزرگ برای طرفداران این شرکت است.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)