بررسی و تحلیل کامل نتایج بازی‌های روز گذشته مسابقات ESL One Birmingham دوتا ۲

Avatar
هادی عبدالهی ۱۲ خرداد ۱۳۹۸

روز گذشته بازی فینال براکت بالایی و همچنین بازی‌های حذفی براکت بازندگان برگزار گردید و در نیمه نهایی براکت پایینی، شاهد ریمچ گرند فینالز ESL Katowice بودیم که چند ماه قبل بین Team Secret و Gambit Esports برگزار شده بود. مسابقات ESL One Birmingham 2019 کم کم به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و روز گذشته در براکت پایینی دو بازی حذفی برگزار شد که شاهد کنار رفتن TNC Predator و Gambit Esports به دست Team Secret بودیم.

استعداد و پتانسیل بالای اعضای Team Secret و شم قوی آن‌ها در استفاده از توانایی‌های منحصربه‌فرد خود، آنان را به هیولایی ترسناک در این فصل تبدیل کرده است و کابوس هر تیمی هستند که به مقابل آنان می‌رود. موقعیت یابی و استفاده از کوچک‌ترین اشتباهات حریف، آنان را به تیمی کاملا غیر قابل پیش‌بینی تبدیل کرده است.

براکت پایینی

Secret Vs TNC Predator

اولین مسابقه حذفی روز قبل بین TNC و Secret برگزار شد. زیر نظر مربی قهرمان TI7 یعنی Lee “Heen” Seung Gon، این نماینده ناحیه جنوب شرق آسیا موفق شده بود طی چند وقت گذشته دستاوردهای قابل توجهی کسب کند و نتایج خوب و قابل قبولی به دست آورد اما در مقابل سیکرت، TNC کار به جایی نبرد.

تیم سیکرت با عملکرد بی‌نقص Michał “Nisha” Jankowski با هیرو Spectre موفق شد بازی اول را کاملا در اختیار خود بگیرد. حرکت مداوم و بی‌وقفه در نقشه، سلطه مقتدرانه در اکثر درگیری‌های تیمی و تمرکز و برنامه‌ریزی دقیق برای گرفتن آبجکتیو‌ها و تاورهای حریف باعث شد تا Secret نهایتا بازی اول را به راحتی هر چه تمام پیروز شود.

اما TNC به این راحتی ها قصد حذف‌شدن از تورنمنت بیرمنگهام را نداشت و در بازی بعد به طور خارق‌العاده‌ای در برابر سیکرت ایستادگی کرد و موفق شد آنان را با نتیجه مقتدرانه ۲۱:۲ شکست دهد و بازی را به تساوی بکشد اما در ادامه و در بازی تعیین‌کننده، TNC موفق نشد عملکرد خوب خود را دوباره به اجرا بگذارد. اروپایی‌های Secret از هیچ چیزی دریغ نکردند و با تمام قوا به حریف آسیایی تاختند تا بازی سوم را به نفع خود کنند و نهایتا پیروز سری شوند.

Secret Vs Gambit Esports

سری حذفی بعد برای سیکرت در مقابل Gambit Esports بود. بازی قبل این دو تیم در گرند فینالز مسابقات ESL Katowice به نفع Secret به اتمام رسیده بود و Gambit در صدد این بود که انتقام خود را از غول‌های Secret بگیرد. Gambit عملکرد خوبی در طی تورنمنت به نمایش گذاشته بود و همین موضوع به آنان اعتماد به نفسی مضاعف داده بود تا امید به پیروزی را در اردوی خود زنده نگه دارند.

بازی اول به طور فاجعه‌باری برای تیم Gambit آغاز شد. Courier آن‌ها در طی ۴ دقیقه ابتدایی بازی ۲ بار توسط Secret شناسایی و نابود شد. از طرفی دیگر Secret با درفت عالی خود موفق شده بود لاین آپی مستحکم و تهاجمی برای ابتدای بازی بردارد که در تیم فایت‌ها نیز به طور ویژه‌ای عالی بودند. قدرت غیر قابل توقف آنان در Fatal Bonds هیرو Warlock، دمیج سنگین Sven و مانورهای Medusa و بازی غیر قابل پیشبینی Batrider نهفته بود که اجازه نفس‌کشیدن به حریف خود را نمی‌داد. هماهنگی، مچ‌شدن و سینرژی عالی بین این هیروها و البته اعضای Secret، واکنش متقابل و ضد حمله را برای Gambit تقریبا ناممکن کرده بود. تسلط Secret به نقشه بازی به قدری بالا بود که Gambit نمی‌توانست به درستی از آبجکتیوهای نقشه دفاع کند و حتی High gorundهای نقشه نیز برای آنان نقطه‌ی امنی به شمار نمی‌رفت. بازی اول در ۳۰ دقیقه به نفع Secret به اتمام رسید.

مطلب پیشنهادی:  عملکرد فوق‌العاده Rekkles و اولین پیروزی Fnatic در LEC

Gambit بازی دوم را با برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تر، به خصوص در لینینگ فیز خود آغاز کرد و موفق شد در ابتدای بازی Secret را زمین‌گیر کند. روند کاملا تهاجمی و رو به جلوی Gambit باعث شد Clement “Puppey” Ivanov بیش از حد لازم خود Feed بدهد و حتی Michał “Nisha” Jankowski را هم مجبور کردند تا عقب بکشد و جلوی فارم‌کردن درست Anti-Mage او را گرفتند. با خرید سریع آیتم Radiance برای Lone Druid، گمبیت بازی را کاملا در چنگ داشت و به نظر می‌رسید که می‌توانند با برد راحت درگیری‌های تیمی پیش روی خود، پیروزی زود هنگامی برای خود رقم بزنند. اما این جا بود که تجربه بالای کاپیتان Puppey به کمک تیم خود آمد و با کاشتن Ward خوبی در Jungle حریف باعث شد تا با شکارکردن چندین باره حریف خود، سیکرت به طور کامل به روند بازی برگردد. با فارم‌کردن دوباره Nisha و خرید آیتم‌های Battle Fury و Manta Style، سیکرت با تمام قوا به حریف خود هجوم برد و با گرفتن Roshan و Pushدادن لین‌ها، موفق شدند Gambit Esports را نیز پشت سر بگذارند.

Puppey در مصاحبه بعد از بازی خود گفت که آنان تنها فرصت کافی لازم داشتند تا به بازی برگردند و این دقیقا چیزی است که Gambit در بازی دوم در اختیار آنان گذاشته بود؛ بازی‌ای که در آن Gambit کاملا مسلط به نظر می‌رسید ولی با تعلل بیش از اندازه خود باعث شدند تا سیکرت به بازی برگردد و نهایتا آن‌ها را شکست دهد.

Gambit با این شکست از دور مسابقات ESL One Birmingham حذف شد تا نهایتا جایگاه چهارم تورنمنت را کسب بکند. Gambit و Secret هر دو در آخرین Major فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ یعنی EPICENTER 2019 حضور دارند و احتمالا شاهد نبرد دوباره آن‌ها خواهیم بود.

Secret امروز در فینال براکت پایینی به مصاف PSG.LGD خواهد رفت تا گرند فینالیست دیگر مسابقات بیرمنگهام را تعیین بکنند.

براکت بالایی

Evil Geniuses Vs PSG.LGD

فینال براکت برندگان بین دو تیم اول گروه B انجام شد. EG در بازی قبل خود TNC Predator را شکست داده بود و PSG.LGD نیز پیش از رویارویی خود با EG موفق شده بود در نیمه نهایی براکت بالایی، تیم Vici Gaming را از پیش رو بردارد به براکت پایینی بفرستد.

بازی اول با درفت و انتخاب لاین آپ فایت محور تیم LGD آغاز شد که شامل ترکیب Dark Willow + Mars بود که به نظر می‌رسد در این رویداد و پس از پچ ۷.۲۲ محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. EG نیز در جواب آن‌ها با پیک‌کردن Sprit Breaker و Leshrac برای Syed Sumail ‘SumaiL’ Hassan به مقابله با آنان رفت. درگیری‌های تیمی تا دقیقه ۳۳ بازی برابر پیش می‌رفت و هیچ کدام از تیم‌ها قادر نبودند روی دست یکدیگر بلند شوند. در دقیقه ۳۳ بود که واکنش و رفلکس بی‌نظیر Artour ‘Arteezy’ Babaev در استفاده از قابلیت Rage هیرو Lifestealer، تیم فایت را به نفع EG کرد و SumaiL موفق شد تریپل کیل بگیرد. بعد از این بود که LGD دیگر توان رویارویی در مقابل حملات زهردار EG را نداشت و نهایتا تسلیم آنان شد.

مطلب پیشنهادی:  بهترین استریمر‌های سال 2018 Fortnite - قسمت اول

چینی‌ها بازی دوم را رو به جلو آغاز کردند اما به نظر می‌رسید که از ترکیب خوب خود نمی‌توانند استفاده لازم را ببرند. درگیری‌های یکی پس از دیگری و به دلایل اشتباهات مداوم LGD به نفع EG می‌شد. همین موضوع باعث شد ناگا سایرن Arteezy موفق شود با خرید آیتم‌های اصولی خود استفاده تهاجمی از Ultimate خود بازی را به چنگ بگیرد. نهایتا این نماینده آمریکای شمالی بود که در ۳۸ دقیقه بازی را به اتمام برد و تیم اول صعود کرده به گرند فینالز لقب گرفت.

 

فرمت برگزاری مسابقات ESL One Birmingham

 • بازی‌های مرحله گروهی از تاریخ ۲۸-۳۰ می در جریان خواهند بود
 • ۲ گروه ۶ تیمه وجود دارند
 • بازی‌های گروهی به شکل Bo2 برگزار می‌شوند
 • ۲ تیم برتر هر گروه وارد نیمه نهایی براکت بالایی خواهند شد
 • تیم‌های سوم و چهارم وارد براکت پایینی خواهند شد
 • تیم‌های پنجم و ششم هر گروه از دور مسابقات خارج خواهند شد
 • مرحله پلی آف میزبان ۸ تیم خواهد بود
 • بازی‌های مرحله نهایی در استادیوم، از تاریخ ۳۱ می لغایت ۲ ژوئن برگزار می‌شوند
 • بازی‌های پلی آف به فرمت Bo3 برگزار خواهند شد
 • گرند فینال مسابقات هم به شکل Bo5 خواهد بود

 

لیست تیم‌های حاضر در ESL One Birmingham به شرح زیر است

 • Vici Gaming
 • Team Secret
 • Gambit Esports
 • OG
 • Team Liquid
 • LGD Gaming
 • Ninjas in Pyjamas
 • Evil Geniuses
 • Forward Gaming   نماینده ناحیه آمریکای شمالی
 • TNC Predator نماینده ناحیه جنوب شرق آسیا
 • Keen Gaming نماینده چین
 • Alliance  نماینده ناحیه اروپا

 

Prize pool مسابقات ESL One Birmingham 2019

تیم اول: $۱۲۵,۰۰۰

تیم دوم: $۶۵,۰۰۰

تیم سوم: $۳۵,۰۰۰

تیم چهارم: $۲۰,۰۰۰

تیم‌های پنجم و ششم: $۱۲,۰۰۰ – ViCi Gaming/TNC Predator

تیم‌های هفتم و هشتم: $۷,۵۰۰ – Team Liquid/OG

تیم‌های نهم و دهم: $۵,۰۰۰ – NiP/Keen

تیم‌های یازدهم و دوازدهم: $۳,۰۰۰ – Forward Gaming/Alliance

 

ESL One Birmingham 2019

جمعا ۱۲ تیم در رقابت‌های Birmingham برای دریافت بخشی از جایزه ۳۰۰،۰۰۰ دلاری از تاریخ ۲۸ می تا ۲ ژوئن با یکدیگر رقابت خواهند کرد. ۸ تیم به طور مستقیم دعوت خواهند شد و ۴ تیم دیگر نیز از طریق رقابت‌های انتخابی از مناطق آمریکای شمالی، SEA (جنوب شرق آسیا)، چین و اروپا در این مسابقات حضور خواهند یافت.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)