بحران پابجی موبایل این بار در ایالت متحده عربی

نیکان صبوری
نیکان صبوری ۱۹ فروردین ۱۳۹۸

اگر به خاطر داشته باشید، در کشور هند پسری به دلیل بازی بیش از حد پابجی موبایل جان خود را از دست داد. سازندگان این بازی نیز تلاش کردند تا سیستم محدودکننده‌ای برای گیمرهای هندی ایجاد کنند ولی با توجه به تمام محدودیت‌ها این بازی در برخی از نقاط هند کاملا از دسترس خارج شد.

حال والدینی در دوبی به خبرگزاری Khaleej Times دبی گفتند:

پابجی باید از دسترس‌ها خارج شود؛ زیرا اثرات منفی بر مغز کودکان دارد و آن‌ها را بسیار عصبی کرده است، بچه‌ها بازی را بسیار جدی گرفته‌اند به طوری که هیچ چیز دیگری برای آن‌ها مهم نیست حتی درس خواندن برای آن‌ها فقط پیروز در بازی مهم است.

بسیاری بازی‌هایی مثل پابجی و فورتنایت را مخرب می‌دانند، نه تنها برای کودکان بلکه نوجوانان و جوانان نیز مخرب است و این قبیل بازی‌ها را مانند اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر می‌دانند.

والدین دیگری نیز در این باره گفتند:

شدیدا باور داریم که بازی پابجی باید بن شود. آن‌ها (کودکان) دیگر برای انجام کارهای مدرسه وقتی صرف نمی‌کنند و دیگر به بیرون برای بازی‌کردن نمی‌روند و کاملا انرژی خود را بر روی لب تاپ‌ها و آی پدها صرف کردند.

این بازی برای کودکان زیر ۱۰ سال مناسب نیست. پسر ۷ ساله من با یک فرد ۱۸ ساله بازی می‌کند که همین باعث می‌شود من عصبی بشوم. فرزندم هر بار عصبی می‌شود و هر وقت که من از اتاقش خارج می‌شود شروع به دشنام گفتن می‌کند. من میخواهم این بازی از همه جا و برای همیشه از دسترس خارج شود.

داستان به این جا ختم نمی‌شود، در آخرین اخبار به دست آمده از این قبیل اتفاق‌ها یک فقره خودکشی ناموفق رخ داده است، در حوالی شهری به نام Malkajgiri در کشور هند دانش آموزی از کلاس دهم به دلیل از دسترس خارج شدن بازی، اقدام به خودکشی کرده بود. پدر این دانش آموز گفته است که ما مجبور شدیم بازی را بارها از موبایل او پاک کنیم ولی هر بار او بازی را دوباره نصب می‌کرد و همراه او با او شدیدا برخورد می‌کردیم.

مطلب پیشنهادی:  کونامی وارد پنجمین سال متوالی رشد مالی‌ خود شد

بازی پابجی موبایل در سال اخیر از نسخه رایانه‌ای این عنوان شدیدا پیشی گرفته، وجود برخی از امکانات جدید و آپدیت‌های جذاب و همچنین دسترسی آسان و رایگان بازی، باعث شد تا به محبوبیت زیادی در آسیا دست یابد.

با تمام این اتفاقات بازی پابچی مخصوصا نسخه موبایل آن به شدت دچار مشکلات با والدین شده است. یکی از بازیکنان حرفه‌ای در این خصوص گفته است:

دانش آموزان زیادی در تمام سنین هستند که به خوبی می‌توانند فرق دنیا بازی و واقعی را تشخیص می‌دهد. در واقع برای بسیار نیز این بازی‌ها موجب آرامش اعصاب می‌شود، به جای گزارش‌های منفی گاها سعی کنید به کودکان خود یاد بدهید که چگونه در کنار زندگی، به بازی‌های ویدیویی بپردازند و در آخرین کلام نیز دنبال گشتن راهی برای بن کردن این بازی چیزی درست نخواهد شد.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)