دومین قرارداد رسمی ورزش الکترونیک در رشته PES به باشگاه شمشاد قم تعلق گرفت

پویا عابدین
پویا عابدین ۰۲ تیر ۱۳۹۸

به گزارش رسمی خبرگزاری esnews باشگاه شمشاد روز چهارشنبه مورخ ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ اولین قرارداد خود را با “محمد کمالی قالیباف” بازیکن حرفه‌ای رشته PES و دومین قرارداد رسمی ورزش الکترونیک کشور را به مدت ۲ فصل یا ۱۵ ماه امضا کرد. پیش از این تیم دیاکو در سال ۱۳۹۷ طی یک قراداد سه ساله، دو ورزشکار بزرگ ایرانی رشته PES یعنی “حسن پاجانی” و “رضا نوبخت” را توسط مدیریت تیم جناب آقای محمد امیر زاده کمند جذب نموده بود.

باشگاه شمشاد

شایان ذکر است که این دو ورزشکار صاحب مدال نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ نیز هستند. “حسن پاجانی” برای پوشیدن لباس تیم ملی ایران در مسابقات WESG 2019 نیازمند قهرمانی در مسابقات انتخابی کشور بود که برای این منظور در دور یک چهارم نهایی، “محمد کمالی قالیباف” را شکست داده و با کسب پیروزی در مقابل “مسعود شاهسوند” در فینال موفق به کسب عنوان نخست مسابقات انتخابی کشور و پوشیدن لباس تیم ملی ایران شد و در ادامه با بازی درخشان خود مقام چهارمی جهان این مسابقات را به نام خود ثبت کرد. همچنین “رضا نوبخت” دیگر بازیکن ارزشمند تیم دیاکو با حضور در مسابقات کشور امارات توانست مقام نخست این مسابقات که با نام BEAST OF PES شناخته شده است را به دست آورد و در صدر ورزشکاران خاورمیانه رشته PES قرار گیرد.

تیم دیاکو طی قراردادی یک ساله “امیر ربیعی” را که از ورزشکاران آتیه‌دار در رشته PES است نیز به خدمت گرفت. لازم به ذکر است که این سه بازیکن موفق به کسب سهمیه PES League در سال ۲۰۱۹ شدند. همچنین بعد از کسب این نتایج درخشان “حسن پاجانی” به عنوان اولین لژیونر ایرانی طی یک قراداد رسمی برای مدت محدود و به صورت قرضی به لیگ تایلند پیوست و برای سه ماه به عنوان ورزشکار رشته PES در این لیگ به بازی پرداخت، که در این لیگ باز هم با نمایش بازیهای زیبا و خیره‌کننده موفق به کسب عنوان آقای گلی لیگ تایلند نیز شد.
با وجود سطح بالای رقابت‌های PES در ایران و آینده‌دار بودن این رشته در مسابقات جهانی و همچنین پیوستن بازیکنان حرفه‌ای ورزش‌های الکترونیک به باشگاه‌های حرفه‌ای ورزش الکترونیک که با کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان به رسمیت شناخته شده‌اند، این سوال به میان خواهد آمد آیا در آینده می‌توان امیدوار بود که در ایران لیگ حرفه‌ای ورزش‌های الترونیک راه‌اندازی شود یا هنوز هم باید تلاش‌های بیشتری از سوی بازیکنان، سایت‌های خبری و انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک صورت گیرد؟!

مطلب پیشنهادی:  تیم eLigaSul Stars قهرمان PES League در استادیوم امارات شد
برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)