باشگاه بارسلونا وارد ورزش‌های الکترونیک شد

Avatar
هادی عبدالهی ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

به نقل از سایت خبری esportsinsider باشگاه فوتبال بارسلونا (FC Barcelona) با تشکیل تیمی از بازیکنان در رشته Rocket League قدم اولیه خود را در دنیای Esports برداشت.

این تیم تازه تشکیل شده اولین بازی خود را به طور رسمی در مسابقات بخش اروپا رشته راکت لیگ یعنی Rocket League Championship Series (RLCS) در ۷ ام آپریل انجام خواهد داد. اعضای این تیم در گذشته زیر پرچم تیمی به اسم ‘Savage!’ بودند.

اعضای تیم بارسلونا در راکت لیگ به شرح زیر است

  • Adrián “Bymateos” Mateos
  • David “Deevo” William
  • Daniel “Bluey” Brian
  • Yanis “Alpha54” Champenois

 

Robert “Roken” Kendall مربی تیم راکت لیگ FC Barcelona در خصوص این موضوع بیان داشت: عضویت در باشگاه بارسلونا و بودن در کنار این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین افتخاراتی است که یک ورزشکار آرزوی آن را دارد و بسیار خوش‌حال هستم که افتخار هدایت تیم نصیب من شده است. این موضوع که FC Barcelona وارد راکت لیگ شده است موفقیتی بزرگ برای باشگاه و جامعه طرفدار آن است.

FC Barcelona در حال حاضر در رقابت‌های eFootball.Pro رقابت می‌کند؛ مسابقات و لیگ رشته Pro Evolution Soccer که مستقیما زیر نظر KONAMI است و با مشارکت جرارد پیکه (Gerard Piqué) یکی از بازیکنان حال حاضر تیم فوتبال بارسلونا اداره می‌شود. دیگر باشگاه‌هایی که در این لیگ شرکت دارند به شرح زیر هستند:

  • Schalke 04
  • AS Monaco
  • Celtic FC
  • FC Nantes
  • Boavista FC

 

تنها باشگاه فوتبال دیگری که در رشته فوتبال ماشینی راکت لیگ تیمی در اختیار دارد باشگاه Paris Saint-Germain F.C است. در ابتدای فصل هفت RLCS بود که قرارداد مشارکت پاری سن ژرمن با Psyonix and ELEAGUE امضا شد. Prize pool این فصل از مسابقات نیز مبلغ ۱ میلیون دلار (£۷۶۴,۷۰۰) اعلام شده است.

مطلب پیشنهادی:  آیا تیم VG بهترین امید چین در مسابقات The International 2019 خواهد بود ؟

در سالیان گذشته باشگاه‌های فوتبال زیادی از طریق رشته‌های فوتبال محوری از قبیل PES و FIFA وارد ESports شده‌اند و این موضوع که بارسلونا راکت لیگ را برای شروع خود در ورزش‌های الکترونیک انتخاب کرده، نشان‌دهنده اشتیاق و طمع آن‌ها برای دخیل‌شدن هر چه بیشتر در دنیای Esports است که نشانه بسیار خوبی برای آینده این صنعت در حال رشد است.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)