بازی لیگ آف لجندز بر روی موبایل عرضه خواهد شد

Avatar
هادی عبدالهی ۰۳ خرداد ۱۳۹۸

طبق گزارشی از Reuters پرطرفدارترین عنوان MOBA دنیا یعنی بازی لیگ آف لجندز (League of Legends) قرار است برای گوشی‌های موبایل عرضه شود. زمان انتشار بازی هنوز مشخص نشده است اما طبق مصاحبه رویترز، احتمال عرضه بازی در سال ۲۰۱۹ کم است و این که این عنوان بیش از یک سال است که در پروسه تولید قرار دارد و بخش عظیمی از توسعه آن باقی مانده است.

عرضه نسخه موبایل بازی لیگ آف لجندز ممکن است راه حلی نهایی باشد که Riot Games و کمپانی مادر آن یعنی کمپانی عظیم چینی Tencent بالاخره و پس از مدت‌ها  بر سر آن به توافق رسیده باشند. این دو کمپانی از ابتدا بر سر روش‌های ترویج و گسترش بازی مشترک خود اختلاف نظراتی داشتند و Tencent از ابتدا خواستار آن بود که LoL را بر روی گوشی‌های موبایل عرضه کند؛ خواسته‌ای که Riot Games همیشه با آن مخالفت داشته است. به همین دلیل هم Tencent مشغول ساخت بازی‌هایی مشابه LoL بر روی موبایل شد و در نهایت عناوین Honour of Kings و Arena of Valor را برای بازارهای خارجی و خصوصا چین و آسیای مرکزی عرضه کرد.

به احتمال زیاد، علت تصمیم Riot برای عرضه نسخه مخصوص گوشی‌های تلفن همراه، کاهش محبوبیت League of Legends خصوصا نسبت به چند ماه گذشته باشد. آنالیزور Newzoo در مصاحبه‌ای به رویترز گفته بود:« بازی League of Legends دیگر همانند گذشته خود خوب عمل نمی‌کند و به همین دلیل Riot به شدت نیازمند راهی جدید است که بازی خود را ترویج و به بازیکنان بیشتری معرفی کند؛ خصوصا که این عنوان، در حال حاضر تنها بازی زیر نظر Riot Games است»

مطلب پیشنهادی:  نتایج دو روز پایانی از هفته دوم مسابقات CWL Pro League

نسخه ویژه گوشی‌های موبایل بازی League of Legends خصوصا در بازار آسیا و چین، می‌تواند درآمد خوبی برای Riot داشته باشد ولی در زمان عرضه خود، باید با عنوان محبوب و جاافتاده‌ی دیگر شرکت Tencent یعنی Honour of Kings رقابت کند که کار آن را دشوارتر می‌کند.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)