بازی در کدام پلتفرم را انتخاب میکنید؟ پلتفرم ESEA یا پلتفرم Faceit ؟؟؟

Avatar
نوید صدر ۱۱ مرداد ۱۳۹۸

این سوال شاید برای ما ایرانی با تمام پلیرهای دیگر دنیا تفاوت داشته باشه.

در گذشته و در زمانی که ما ایرانی ها در این ۲ پلتفرم شرایط برابری داشتیم ( یعنی در هر ۲ پلتفرم بهترین پینگ ایرانی ها ۱۰۰ بود ) و ما ایرانی ها Faceit را انتخاب میکردیم زیرا هزینه ای برای ما نداشت اما بعد از اینکه ما در پلتفرم ESEA میتوانیم در سرورهای ترکیه ( با پینگ ۴۰ – ۶۰ ) بازی کنیم قاعدتا این پلتفرم برای ما ایرانی ها بهتر است ولی برخی از پلیرها حاضر نیستند که ماهیانه ۲۵ هزار تومان هزینه خرید اکانت کنند و در پلتفرم Faceit بازی میکنند که در واقع تاثیر مثبتی برای ما ایرانی ها ندارد و از طرف دیگر سطح پلیرهای Faceit که به صورت رایگان بازی میکنند به مراتب بسیار پایین تر از سطح پلیرهایی است که اکانت پریمویم Faceit دارند .

حالا اگر بخوایم در پلتفرم Faceit اکانت پریمیوم بگیریم هزینه آن جقدر است ؟

🔸 FACEIT CSGO Starting as low as $4.17 Month

🔹 FACEIT Premium Starting as low as $7.99 Month

همانطور که مشاهده میکنید حداقل برای خرید یک ماه اکانت پریمیوم Faceit نزدیک به ۴ دلار و کمی بیشتر باید پرداخت کنیم که نزدیک به ۵۰ هزار تومان میشود تازه به دلیل اینکه نمیتوانیم از Steam این اکانت را بخریم یا باید حساب Paypal داشته باشیم و یا از Visacart و … استفاده کنیم که هزینه بسیار بیشتری دارد.

اما برای خرید اکانت یک ماهه ESEA میتوانیم با تغییر Region اکانت استیم خود به آرژانتین با ۲ دلار ( ۲۵ هزار تومان ) یک ماه اکانت پریمیوم ESEA خریداری کنیم و از این نظر باز میبینیم که ESEA برای ایرانی ها بسیار بهتر است.

مطلب پیشنهادی:  رقیبان خود را در رشته کانتر استرایک آقایان بشناسید(WESG 2018)

یکی دیگر از نکات مثبت ESEA برای ما ایرانی ها داشتن باشگاه تایید شده توسط این پلتفرم می باشد که هر ماه ۲۴۰ $ به عنوان جایزه در این باشگاه به پلیرهای برتر جایزه داده میشود و مهمتر از همه چیز این نکته می باشد که بازی های این باشگاه در سرورهای ترکیه برگزار میشود که برای ما بسیار مناسب است ( پینگ بین ۴۰ تا ۶۰ )
در حالی که در Faceit همچین شرایطی برای ما ایرانی ها وجود ندارد و در سال گذشته که در پلتفرم Faceit بودیم برای اجاره دادن سرورهای ترکیه به ایرانی ها درخواست ماهیانه چیزی نردیک به ۱۰۰ دلار داشتند که هر پلیر می بایست هر ماه ۵ دلار پرداخت میکرد تا سرورهای ترکیه را به Hub ما اضافه میکردند.

نکته دیگر این است که برخی پلیرها اعلام میکنند در زمان Find Match در ESEA مدت زمان زیادی منتظر خواهند ماند که بازی شروع شود . دلیل آن بسیار ساده است : به دلیل اینکه شما پینگ خود را پایین انتخاب میکنید ( پینگ زیر ۸۰ ) به همین دلیل تنها بازی هایی که در سرورهای ترکیه شروع شود شما میتوانید وارد آن لابی شوید و اگر شما بخواهید در سرورهای آلمان و دیگر کشورهای اروپا بازی کنید و پینگ خود را بر روی کمتر از ۱۲۰ بگذارید بسیار سریعتر از Faceit بازی شما Find میشود و سریعا وارد لابی میشوید.

یکی دیگر از نکات مثبت ESEA اضافه شدن زبان فارسی به این پلتفرم می باشد و نیز روابط خوبی که مسولین این پلتفرم با پلیرهای ایرانی دارند باعث شده که تورنمنت های ما را در لیست تورنمنت های رسمی خود قرار دهند و این شرایط در Faceit برای ما ایرانی ها وجود ندارد .

مطلب پیشنهادی:  تورنمنت IEM Katowice 2019 میزبان مسابقات مخصوص بانوان خواهد بود

در ضمن یکی دیگر از نکات مثبت ESEA که باعث شده این پلتفرم همچنان یکی از محبوب ترین پلتفرم های دنیا بماند لیگ های ESEA است که در طول سال برگزار میشود و تیم های معروف دنیا از تمام نقاط مختلف جهان در این لیگ های معتبر حضور دارند و نیز با همکاری که ESEA با ESL دارد سطح این مسابقات بسیار بالا است .

و آخرین نکته که باز ESEA را برتر از Faceit میدانیم جوایزی است که هر ماه ESEA در رنک ها ی مختلف به پلیرهای برتر خود میدهد که این امکانات در پلتفرم Faceit وجود ندارد مگر اینکه اکانت پریمیوم تهیه کنید که در آن شرایط نیز باز رسیدن جوایز بسیار سخت می باشد.

با این مقایسه هایی که داشتیم مشخص شد که در حال حاضر پلتفرم ESEa بسیار شرایط بهتری را نسبت به پلتفرم Faceit برای ما ایرانی ها را دارد .

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)