جوابیه ESL به جنجال ایجاد شده بر سرMVP مسابقات ESL One Mumbai 2019

Avatar
هادی عبدالهی ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

بنا بر خبری از سایت esportsjunkie مسابقات ESL One Mumbai 2019 رویداد جذابی بود. این رقابت‌ها میزبان چندی از شاخص‌ترین تیم‌های رشته دوتا ۲ بود که خاطرات خوبی را برای اکثریت طرفداران خود رقم زد اما اخیرا جنجالی برسر انتخاب MVP یا همان باارزش‌ترین بازیکن این رقابت‌ها ایجاد شده بود که کم‌کم داشت وارد بحث‌هایی حاشیه‌ای و نامناسب می‌شد. این موضوع باعث شد که خود موسسه ESL به این قضیه ورود کند و جلوی گسترش بی‌مورد آن را بگیرد.

این رقابت‌ها، یکشنبه گذشته به پایان رسیده بود و اسکواد چینی Keen Gaming موفق شده بود پس از قرارگیری در براکت پایینی، به طرز فوق‌العاده حریفان دیگر خود، خصوصا Mineski را در فینال با نتیجه ۳:۰ پشت شکست دهد و قهرمان شود. بعد از اهدای کاپ قهرمانی به آنان، نوبت اهدای جایزه MVP فرا رسیده بود و همه انتظار داشتند یکی از اعضای Keen این جایزه را ببرد که در کمال تعجب این تفاق نیوفتاد و جایزه مسابقات که یک مرسدس بنز بود، نهایتا به Febby، از اعضای تیم Mineski رسید که این موضوع باعث به وجودآمدن موج اعتراضات زیادی از جانب جامعه طرفدار بازی، خصوصا چینی‌ها شد.

ESL در این باره گفت:

«به دلیل به وجودآمدن بحث‌ها و جنجال‌های بسیاری درباره MVP مسابقات ESL One Mumbai 2019، تصمیم گرفتیم که روشنگری۲هایی در این خصوص انجام دهیم. همان طور که افراد بسیاری نیز اشاره کرده بودند، رای‌گیری MVP مسابقات، به صورت ۴۰ درصد طرفداران و ۶۰ درصد  نظر تیم فنی و تلنت‌های حضور یافته در رقابت‌ها است. رای‌گیری امسال، یکی از نزدیک‌ترین نتایج تاریخ تورنمنت‌ها را رقم زد که Febby موفق شد اندکی از Yi جلو بیوفتد (۲۷.۹۸ درصد دربرابر ۲۷.۸۱ درصد).

مطلب پیشنهادی:  روز پنجم رویداد اصلی The International 2018

ESL در ادامه با تبریک به هر دو بازیکن، از تلاش و زحمات هر دوی آن‌ها تشکر کرد و نوشت: «در ادامه حتما به دنبال آپشن‌هایی برای گسترده‌کردن هرچه بیشتر رای‌گیری‌های خود و همچنین فراهم‌کردن ابزار رای‌گیری قابل دسترس تری برای جامعه طرفدار چینی خود خواهیم بود.»

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)