اپیک گیمز راکت لیگ را از آن خود کرد

Avatar
هادی عبدالهی ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

به گزارش سایت خبری esportsobserver توسعه‌دهنده و سازنده بازی راکت لیگ (Rocket League) یعنی شرکت Psyonix Studios اعلام کرد که از این‌ پس زیرمجموعه و بخشی از اپیک گیمز (Epic Games)، شرکت سازنده بازی Fortnite، خواهند بود. با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت راکت لیگ، Psyonix اعلام کرد که بازی راکت لیگ به‌ زودی به استور و فروشگاه اپیک گیمز خواهد پیوست. اطلاعات دقیق قرارداد نیز هنوز مشخص نشده است.

Psyonix اشاره کرد که این موضوع می‌تواند پتانسیل‌ها و منابع در دسترس آنان را برای اکوسیستم Esportsمحور بازی خود افزایش دهد. این دو کمپانی قصد دارند در اوایل جولای ۲۰۱۹ تصمیم خود را عملی و اجرایی بکنند. قابل‌ ذکر است که این دو شرکت در گذشته و پیش از موفقیت عظیم راکت لیگ و هنگامی‌که Psyonix استودیو پشتیبان بود، با یکدیگر کارکرده بودند اما این اتفاق جدید کاملاً غیرمنتظره بود و کسی آن را پیش‌بینی نمی‌کرد.

بدون شک، پیوستن Psyonix به خانواده اپیک گیمز منابع مالی بسیار گسترده‌تری در اختیارشان قرار می‌دهد. انتشار فورتنایت به‌ تنهایی توانسته است میلیاردها دلار برای اپیک گیمز سود داشته باشد و حالا نیز به منبع درآمدی سودآور و عظیم از طریق اسکین‌ها و بتل پس‌های خود تبدیل‌شده است. این موضوع جدا از موفقیت‌های گسترده موتور بازی‌سازی آنان یعنی Unreal Engine و سود فروشگاه تازه تأسیس آنان است. علاوه بر تمامی موارد ذکرشده، ماه اکتبر نیز این شرکت موفق شد ۱.۲۵ میلیارد دلار سرمایه از طریق سرمایه‌گذاران جدید خود کسب بکند.

با توجه به این که اطلاعات چندان دقیقی از نوع قرارداد بین این دو شرکت نداریم، هنوز زود است بخواهیم نتیجه‌گیری نهایی درباره آینده راکت لیگ زیر نظر اپیک گیمز داشته باشیم اما با توجه به سرمایه بی‌انتهای اپیک گیمز و درس‌هایی که آنان از انتشار بازی محبوب خود یعنی فورتنایت گرفته‌اند، می‌توان امیدوار بود که Psyonix هم پیشرفت و رشد بسزایی داشته باشد و بتواند عنوان خود را به رشته‌های رده ۱ دنیای ورزش‌های الکترونیک وارد کند.

مطلب پیشنهادی:  تغییرات موقتی تیم دوتا Alliance
برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)