اعتصاب بیش از ۱۵۰ نفر از کارکنان رایوت گیمز بر ضد سیاست‌های پیش گرفته شرکت

Avatar
هادی عبدالهی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

طبق خبری از سایت dexerto بیش از ۱۵۰ نفر از کارکنان شرکت رایوت گیمز (Riot Games) در اعتراض به فرهنگ تفاوت‌گذاری و تبعیض جنسیتی حاکم در این شرکت به‌ صورت دسته‌جمعی و هماهنگ، در محوطه پارکینگ بخش توسعه مقر اصلی، دست به اعتصاب زدند. در حدود ۲ ساعت فعالیت خود، معترضان سخنانی درباره تشکیل دادگاه‌های خصوصی و اجباری پشت درب‌های بسته، دخالت یکی از کارمندان بلندپایه در یک افشاگری و عدم مسئولیت‌پذیری شرکت، نظرات خود را اعلام کردند.

شروع ماجرا

طبق گزارش مفصل و بلندبالای Kotaku طی ماه‌ها تحقیقات درباره شرکت رایوت گیمز که شامل مصاحبه‌ها و مدارک دقیقی از کارمندان سابق و حال حاضر شرکت می‌شده است، مشخص شد که تبعیض جنسیتی بارز و زننده‌ای، خصوصاً از سمت مدیران بالا رتبه نسبت به کارمندان شرکت وجود دارد که رفتارهای ناهنجار جنسی و شوخی‌های توهین‌آمیز فیزیکی شامل آنان می‌شده است.

در این‌ بین و با بالاگرفتن جنجال و تشویش، چندین کارمند سابق و حال حاضر رایوت گیمز به دلیل تبعیض جنسیتی مورد شکایت قضایی قرار گرفتند.

تشکیل محکمه‌های خصوصی و پشت درب‌های بسته توسط Riot

چندین ماه بعد از افشاسازی و گزارش اولیه Kotaku بود که موضوع دیگری مطرح شد و باعث شد جنجال جدیدی راه بیوفتد. رایوت گیمز، دادگاه‌ها و محکمه‌های قضایی شاکیان را پشت درب‌های بسته و به‌ دور از انظار عمومی انجام می‌داد و این موضوع خشم بسیاری را برانگیخت. همچنین بسیاری از مدیران اصلی و بلندپایه دخیل در این موضوع از قبیل مدیر عملیاتی شرکت یعنی Scott Gelb هنوز هم در شرکت حضور داشتند و به کارهای خود ادامه می‌دادند.

مطلب پیشنهادی:  مشارکت Logitech G با ENCE به عنوان اسپانسر تجهیزات گیمینگ

شروع اعتصابات

چند روز پس از همگانی‌شدن واکنش‌های رایوت و تشکیل محاکمه‌های خصوصی و غیرعمومی، کارکنان رایوت گیمز تصمیم گرفتند در اعتراض به این موضوع تظاهراتی در محوطه و حیاط شرکت راه بیندازند. اعتصاب کارکنان شرکت رایوت گیمز در ۶ می صورت گرفت و چندین چهره شاخص و مطرح جامعه طرفدار League of Legends نیز چه به‌ صورت آنلاین و چه از راه دور، حمایت خود را از کارمندان اعلام کردند.

باید دید که رایوت گیمز چه واکنشی به این موضوع نشان می‌دهد و آیا اصلاً این اعتصابات و اعتراضات تأثیری در فرهنگ حاکم بر شرکت خواهند گذاشت یا خیر. نظرتان را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)