ارزش صنعت Esport چین تا سال ۲۰۲۰ چیزی حدود ۲.۳ میلیارد پوند خواهد بود

Avatar
هادی عبدالهی ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

طبق گزارشی از سایت خبری esportsinsider یکی از اصلی‌ترین شبکه‌های پخش تلویزیونی چین یعنی China Central Television (CCTV) در برنامه‌ای از وضعیت حال حاضر صنعت ورزش‌های الکترونیکی چین و بازار فروش آن و همچنین پیش‌بینی آینده این صنعت در چین گزارشی ویژه تهیه کرد.

طبق گزارش CCTV ارزش مارکت esports چین در سال ۲۰۱۸ به چیزی حدود ۸.۴۸ میلیارد یوان (۹۶۰ میلیون پوند) رسیده است و انتطار می‌رود که ارزش تولیدی و بازده مالی آن تا سال ۲۰۲۰ به مبلغی در حدود ۲۱.۱ میلیارد یوان (۲.۳ میلیارد پوند) برسد. CCTV همچنین گزارش کرد که در حال حاضر چیزی بیش از ۵۰،۰۰۰ نفر در این صنعت مشغول به کار هستند؛ رقمی که تا سال ۲۰۲۰ از ۲۵۰،۰۰۰ نفر نیز بیشتر خواهد شد.

Bang Xu معاون اول Tomorrowland Esports Ltd به CCTV گفت: «اگر سه سال پیش برای هدایت و برگزاری لیگ esports اعلامیه همکاری و جذب متقاضی می‌دادید، ممکن بود حدود ۲تا ۳ ماه زمان ببرد تا تنها چند متقاضی ساده پیدا شود. تعداد لیگ‌های esports هم در سال ۲۰۱۶ شاید کمتر از ۱۰ عدد بود اما امروزه تنها در چند هفته ده‌ها متقاضی برای ورود به این حوزه پیدا می‌شود و تعداد لیگ‌های esports نیز بیش از ۱۰۰ عدد شده است.

«با این که امروز تعداد افراد بسیار بیشتری تمایل ورود و شروع فعالیت در صنعت esports را دارند اما استعدادهای شاخص و مدیران دلسوز در این حوزه خصوصا با توجه به نرخ رشد و پیشرفت این صنعت بسیار کم است.»

برای پاسخ به این نیاز روزافزون صنعت esports، کالج‌های بی‌شماری در چین شروع به ارائه جلسات و برنامه‌های آموزشی و تربیتی ویژه‌ای در این خصوص کرده‌اند تا استعدادهایی را در زمینه‌های مختلفی از جمله مدیریت رویدادهای رقابتی، گردهمایی رویدادها، ضبط و پخش و استریم تربیت کرده و تحویل جامعه دهند.

مطلب پیشنهادی:  تیم‌های Astralis و MIBR در شرف رقابت در فینال مسابقات ECS

به جز برنامه‌های آموزشی و تربیتی، دولت چین همچنین سعی کرده است که آگاهی جامعه را از این موضوع بالا ببرد. در ۳ آوریل، دولت چین به طور رسمی «بازیکنان esports» و «اپراتورهای فعال esports» را جزء مشاغل رسمی کشور خود به حساب آورد.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)