ادامه جنجال Ceb؛ امروز در پرسش و پاسخی همه چیز روشن خواهد شد

Avatar
هادی عبدالهی ۰۵ خرداد ۱۳۹۸

چند روزی است که جامعه طرفدار دوتا ۲ با جنجالی دیگر مواجه شده و این بار پای Ceb به میان کشیده شده است. صحبت‌های زیاد و البته نه چندان خوبی طی چند وقت اخیر پشت سر این بازیکن باهوش، خوش صحبت و نامدار شده است و همه این اتفاقات از چت درون بازی و انتشار پستی در Reddit شروع شد.

این مربی و بازیکن بااستعداد که عنوان قهرمانی TI8 را در سال قبل کسب کرده بود، متهم به نژادپرستی شده است و به نظر می‌رسد که تمام دستاوردهای گذشته و همچنین آینده حرفه‌ای او به طور جدی‌ای به خطر افتاده باشد. او چند روز پیش  در حین بازی، کنترل خود را از دست داد و در بازی حرف‌های ناشایست و ناسزاهای ملیتی و شخصی به دو هم‌تیمی روس تبار خود زد. جامعه طرفدار بازی به سرعت به این موضوع واکنش نشان داد و او را نژادپرست خواند و خواستار این شد که Valve شخصا وارد این موضوع شده و او را به طور جدی و اساسی تنبیه کند.

کار به جایی رسید که Alexei “Solo” Berezin عنوان کرد اگر Valve واکنش مناسبی به این موضوع نشان ندهد، او در مسابقات EPICENTER Major شرکت نخواهد کرد. این موضوع باعث شد تا قضیه دوباره شدت گرفته و جنجال بزرگ‌تری به پا شود.

تا این جای کار که البته جای تعجبی هم ندارد؛ Valve ساکت بوده و این موضوع را باز نکرده است.

از طرفی، Ceb از ابتدای کار پشیمانی خود را ابراز کرد و به سرعت عذرخواهی خود را به صورت رسمی مطرح کرد. اما به نظر می‌رسد این موضوع برای جامعه طرفدار بازی کافی نبوده است. روز گذشته Ceb اظهاریه مفصلی منتشر کرد که در آن توضیحات بیشتری درباره این موضوع مطرح کرده بود.

مطلب پیشنهادی:  پیش بینی بازیکنان تیم منتخب فیفا در هفته سی و هشتم

در ابتدای بیانیه خود اظهار تاسف کرد و برای بار دیگر از تمام کسانی که به آن‌ها توهین شده بود معذرت خواست و مسئولیت تمام کارهای خود را قبول کرد. Ceb در ادامه از اهمیت ناحیه CIS و بازیکنان روس در رشته دوتا ۲ و علاقه خود به فرهنگ و ملیت آنان گفت و مطرح کرد که یکی از دلایل موفقیت‌های گذشته‌اش، طرفداران CIS بوده‌اند که همیشه و در هر موقعیتی از او حمایت می‌کردند.

Ceb در پایان حرف‌های خود مطرح کرد که امروز قرار است پرسش و پاسخی (Q&A) با استودیو RuHub در این خصوص داشته باشد و همه چیز را در این باره توضیح دهد.

برچسب ها :
  1. Avatar امیر گفت:

    منم نزاد پرست نیستم ولی قبول کنید این روسا بعضی وقتا تو مخی میرن مثلا بازیکنان تمام دنیا میدونن موقع چت کردن از زبان بین المللی انگلیسی استفاده کنن ولی با این حال بازیکنان روس از زبان خودشون استفاده میکنن حتی چتاشونم روسیه که این کفر ادمو در میاره و ادم بدو بیراه نثارشون میکنه 🙂 اینم بگم بیشتر روسا اهل دوزو کلکن اکثرن چیت میزنن باگ میزنن صداشم در نمیارن این تو کشورای دیگه خیلی خیلی کم تره و اینکه پلیراشون یا حرفه ای حرفه این یا نووب نووب 🙂 و از این دو حالت بیرون نیست ولی کار تیمیشون حرف نداره خونسردیشون عالیه صبورن و ریز بین و پر دقت با فکر بازی میکنن خلاصه جلوت روس افتاد باس مراقب باشی اول به اعصابت مصلت باشی دوم کیل گرفتی مغرور نشی چت ندی چون ادمایه کینه ایی هستن بشدت جوری که وصت بازی پنج نفری فقط میریزن رو تو 🙂 این مدلی عقده ایین خخخ و اینکه کاش ایرانی ها یکم بازی تیمی رو از روسا یاد بگیرن و به هم دیگه احترام بزارن ما ایرانیا شوخی شوخی بهم فهش میدیم ولی نمیدونیم شاید یکی خوشش نیاد ! بهتره بیشتر سکوت کنیم و خوب بازی کنیم بی حاشیه خلاصه باس بروز باشی مخصوصا با این اپدیتایه استیم که فرتو فرت میده ادم گیج میشه 🙂

We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)