احترام استریمر معروف دنیا به مسلمانان و ماه رمضان

نیکان صبوری
نیکان صبوری ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

Richard Tyler Blevins که بیشتر با نام Ninja شناخته می‌شود، مدت طولانی است که به عنوان یک سوپر استار شبکه اجتماعی، بازی‌های کامپیوتری و حتی تلویزیون تبدیل شده است. او با روی کار آمدن بازی فورتنایت توانست شهرتی برای خود بسازد. این استریمر موفق در یک عمل بسیار زیبا در طی استریم برای احترام به مسلمانان و ماه رمضان از نمایش‌دادن و حرف‌زدن در مورد غذا خودداری کرد.

دیدن بازی‌های افراد حرفه‌ای در توییچ تبدیل به یک عادت یا حتی یک سبک زندگی برای بسیاری شده است و مانند دیدن سریال یا ورزش در تلوزیون خانگی است. چندی پیش زمانی که نینجا در حال استریم بود طبق عادت همیشگی خود در استریم شروع به صرف نهار کرد معمولا بسیاری از استریم‌های معروف برای تبلیغ محصول غذایی و یا حتی برای نزدیک‌ترشدن به ببیندگان، برای این که ثابت کنند آن‌ها ها نیز مانند همه به آب و غذا نیاز دارند این عمل را انجام می‌دهد.

در روز اول رمضان زمانی که نینجا شروع به خوردن غذا می‌کند، ناگهان کسانی در بخش چت توییچ چند پیام از قبیل “من روزه هستم” میفرستند، نینجا بعد از دیدن این پیام‌ها دوربین خود را خاموش کرد و گفت:

از تمام کسانی که در ماه رمضان روزه هستند، عذرخواهی می‌کنم. بهتون قول می‌دم تا پایان رمضان، دوربین را در زمان خوردن غذا قطع کنم.

در روز بعد نینجا قبل از خوردن غذا دوربین خود را بست، این در حالی بود که دوستان همیشگی نینجا، Dennis “Faze Cloak” Lepore و Benjamin “DrLupo” Lupo از او بارها از غذایی که می‌خورد پرسیدند و نینجا از جواب‌دادن به آن‌ها سر باز زد و گفت:

نمی‌خواهم در موردش حرف بزنم. ما الان توی ماه رمضان هستیم. نمی‌خوام در مورد غذا حرفی بزنم و برای همینه که دوربینم را موقع خوردن غذا می‌بندم.

نینجا با این کار احترام و تشکرهای زیاد در توییچ و اینستاگرام به دست آورد در یکی از نقل قول ها از شخصی بیان شد:

برای من مهم نیست اون بهترین بازیکن باشه یا نه و می‌دونم خوردن یا نخوردن غذا برای خیلی از مسلمانان ممکنه مهم نباشه. نینجا بهترین استریمر دنیاست.

در یکی دیگر از نقل و قول ها آمده است:

من روزه هستم و صادقانه می‌گویم برای من مهم نیست کسی جلوی من غذا بخورد ولی این خیلی فوق‌العاده است که می‌بینم کسی به روزه‌داران توجه می‌کند و احترام می‌گذارد. بسیاری از مردم حتی در مورد رمضان فکر هم نمی‌کنند.

بودن یا نبودن روزه در ماه رمضان بحث جدایی است همچنین احترام به فرهنگ و باورهای دیگران نیز بحث دیگری است. نینجا به خوبی نشان داده است کاملا ظرفیت تبدیل‌شدن به یک سوپر استار سینما و اینترنت را دارد و او شدیدا به فرهنگ‌ها و عقاید احترام می‌گذارد و با وجود این که او یکی از بزرگ‌ترین استریمرهای دنیا شناخته می‌شود ولی باعث نشده است که مغرور بشود و اگر لازم باشد از کسی بابت اشتباهات خود عذرخواهی می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  بهترین استریمر‌های سال 2018 Fortnite - قسمت اول
برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)