اتهام جنجالی تقلب در طی رقابت‌های انتخابی جام جهانی فورتنایت

Avatar
هادی عبدالهی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

طبق گزارشی از سایت خبری dexerto اتهامی بحث برانگیز به یکی از بازیکنان Pro مبنی بر تقلب در طی رقابت‌های انتخابی World Cup، همانند بمبی سرتاسر جامعه طرفدار بازی فورتنایت را تکان داد.

۲۷ لغایت ۲۸ آوریل بود که هفته سوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی فورتنایت آغاز شد. در هر هفته ۱۰ نفر اول رنکینگ قادر خواهند بود جزء ۱۰۰ نفر بازیکن نهایی باشند که قرار است در تورنمنت و مسابقات جام جهانی فورتنایت شرکت کنند؛ رقابتی که در ماه جولای برگزار خواهد شد.

یکی از بازیکنانی که از منطقه آمریکای شمالی انتخاب شده بود، Damion ‘XXiF’ C، از اعضای موسسه Rise Nation esports بود.

متهم‌کردن XXiF به تقلب

در تاریخ ۲۹ آوریل، یکی از بازیکنان Pro فورتنایت، یعنی ‘HighSky’ ویدیویی در توییتر خود پست کرد که و با استناد به آن، XXiF را متهم به تیم‌شدن و تبانی با دیگر بازیکنانی کرد که به او کیل‌های بسیار راحتی داده بودند تا امتیاز او در رنکینگ بالا برود.

این ویدیو ریپلی یکی از بازی‌های رقابت‌های انتخابی آمریکای شمالی است و نشان می‌دهد که XXiF دو بازیکن دیگر را درست بعد از فرودآمدن به راحتی می‌کشد که بسیاری از بازیکنان و طرفداران آن را مشکوک پیدا کردند.

واکنش جامعه طرفدار فورتنایت به این اتهام

همان طور که انتظار می‌رفت، این ویدیو به سرعت در شبکه‌های اجتماعی گسترش و انتشار یافت و بحث‌های زیادی بر سر آن صورت گرفت. اشخاص صاحب نام و محبوبی همانند NICKMERCS ،Ceice ،Vivid ،Bizzle و چندین تن دیگر این موضوع را تایید کردند و از Epic خواستند که در این باره کاری انجام دهد.

مطلب پیشنهادی:  تعدادی از کمیاب‌ترین skinها در بازی League of Legends

چه اتفاقی خواهد افتاد؟

حالا و با عمومی‌شدن این موضوع، اپیک قطعا وارد این قضیه خواهد شد. اپیک به تازگی اعلام کرده بود که آن‌ها الگوریتم و برنامه‌های مخصوصی برای تشخیص این موضوع دارند که به آنان اجازه می‌دهد که تبانی و تیم‌شدن بازیکنان را تشخیص دهند.

اگر این موضوع تایید شود، حساب کاربری XXiF بن خواهد شد و باید ۴،۰۰۰ دلار جایزه دریافت کرده را پس بدهد. در این صورت، ‘Clix’ به جا او قرار خواهد گرفت.

برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)