بررسی آخرین اخبار لیگ‌های احتمالی فیفا ۲۰

مهدی عین‌الله زاده
مهدی عین‌الله زاده ۰۶ خرداد ۱۳۹۸

فیفا ۲۰ اواخر امسال منتشر خواهد شد و در این میان هوادران بی‌صبرانه منتظر سورپرایزهای بعدی این بازی و لیگ‌های جدید لایسنس شده در آن هستند. به نظر شما الکترونیک آرتز امسال کدام لیگ را وارد آخرین نسخه فرنچایز محبوب خود خواهد کرد؟ در این گزارش نگاه اجمالی‌ای به برخی از این لیگ‌ها و درصد تقاضای آن‌ها در فیفا ۲۰ خواهیم داشت.

فرنچایز رگ و ریشه دار کمپانی الکترونیک آرتز، فیفا، همه ساله با فروش میلیونی خود در سراسر دنیا به عنوان یکی از محبوب‌ترین گیم‌ها شناخته می‌شود.

خب این محبوبیت باید دلایل محکمی هم داشته باشد و دارد. یکی از این دلایل تلاش قابل تحسین الکترونیک آرتز در کسب امتیاز انحصاری سایر لیگ‌های مختلف در سایر قاره‌ها است. این کار باعث می‌شود تا اگر هم کسی در این کشورها میلی به انجام بازی فیفا نداشته باشد، با ورود امتیاز لیگ حرفه‌ای کشورش به بازی، تمایل زیادی برای امتحان آن برای یک بار هم که شده داشته باشد.

البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که در سال‌های اخیر علاوه بر تمایل بالای الکترونیک آرتز برای لایسنس کردن هر چه بیشتر لیگ‌های کشورهای مختلف، لیگ‌های دیگری هم بوده‌اند که خواهان شروع همکاری با این کمپانی بوده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به لیگ Vanarama National – لیگ دسته پنجم کشور انگلیس – اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

تلاش‌ها برای ورود لیگ Vanarama National به فیفا ۲۰ به کجا خواهد انجامید؟ 

پس از بازخوردهای خوبی که الکترونیک آرتز از کسب امتیاز انحصاری سوپر لیگ چین و ورود این لیگ به فیفا ۱۹ دریافت کرد، بار دیگر اخباری مبنی بر تمایل بالای این کمپانی برای بیشترکردن لیگ‌های انحصاری خود در بازی به گوش می‌رسد.

مطلب پیشنهادی:  بازی Apex Legends رویایی در Battle Royale

لیگی که هواداران بیشتر از تمام لیگ‌های حال حاضر در دنیا خواهان ورود آن به فیفا ۲۰ هستند، لیگ کشور فنلاند یعنی Veikkausliiga است.

طبق نظر سنجی‌ای که از کاربران بازی در این باره تهیه شده است لیگ کشور فنلاند در صدر، لیگ کشور اندونزی (Go-Jek Liga 1) در رده دوم و لیگ کشور مالزی (Liga Supe Malaysia) در رده سوم قرار دارند.

در این نظرسنجی که در سایت FIFPlay انجام شده است چیزی در حدود ۲.۵ میلیون گیمر شرکت داشته‌اند.

لیگ‌های کشورهای مالزی و اندونزی در حال حاضر هیچ تیمی در فیفا ۱۹ ندارند در حالی که در طرف مقابل لیگ فنلاند یک باشگاه (HJK Helsinki) را به نمایندگی از خود در فیفا ۱۹ می‌بیند.

در دو نسخه اخیر بازی فیفا شاهد ورود دو لیگ جدید به بازی بوده‌ایم. قبل از این که سوپر لیگ چین در فیفا ۱۹ وارد بازی شود، لیگ دسته سوم کشور آلمان (۳ Liga) هم در فیفا ۱۸ وارد بازی شده بود.

بنابراین با این اوصاف خیلی هم دور از انتظار نیست که الکترونیک آرتز از هواداران خود بخواهد که برای تعیین لیگ بعدی به لیگ‌های دلخواه خود رای بدهند. بی‌شک این کار راه حل مناسبی برای پاسخ‌دهی به فیوریت‌های خیل عظیم کاربران و احترام به خواسته آن‌ها خواهد بود.

در زیر می‌توانید ۱۰ لیگ برتر مورد علاقه کاربران به ترتیب درصد درخواست مشاهده کنید؛ لازم به ذکر است که آخرین به‌روزرسانی این آمار در روز هفدهم می و روز جمعه انجام گرفته است.

  1. Veikkausliiga (لیگ کشور فنلاند، ۷%)
  2. Go-Jek Liga 1 (لیگ کشور اندونزی، ۵%)
  3. Liga Super (لیگ کشور مالزی، ۵%)
  4. Ascenso BBVA Bancomer (لیگ کشور مکزیک، ۴%)
  5. Liga 1 Betano (لیگ کشور رومانی، ۳%)
  6. Brasileirao (لیگ کشور برزیل، ۳%)
  7. Japanika League (لیگ کشور اسرائیل، ۳%)
  8. Arabian Gulf League (لیگ کشور امارات، ۳%)
  9. Qatar Stars League (لیگ کشور قطر، ۳%)
  10. Super League Souroti (لیگ کشور یونان، ۳%)
مطلب پیشنهادی:  سوپرایز بزرگی در اورواچ در راه است
برچسب ها :
We LOVE ESNews XD : Pedram Gholizadeh , Kian Babai , Ahmad Mousavi , Iman Ramezani , Armin Riazi , Hadi Abdollahi , Mehdi Eynollahzade , Danial Shobeiri , Nikan Sabouri , Pouya Abedin , Sajad Mehdi Khani , Kiarash Zare , Parand Nazari , Alireza Saeidi :)) Unforgetable :)